Tavuk Tüketiminin Faydaları

Lezzeti tartışılmaz tavuk eti, kalsiyum ve fosfor bakımından zengin oluşuyla kemikleri güçlendirmeye yardımcı olur. Hücrelerin yenilenmesini ve gelişmesini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Çinko bakımından zengin, B6 vitamini içerir. Selenyum bakımından oldukça zengindir. Protein bakımından zengin, yağ bakımından fakirdir. Bu nedenle de diyet listelerinin gözdesidir. Kolesterolü düzenleyici etkisiyle bilinen niyasin içerir.

Neden Gedik Piliç?

%100 Doğal Lezzet

Yediğiniz tavuk pekala lezzetli olabilir. Peki doğal mı? Damak zevkiniz bizim için önemli. Ama sağlığınız daha da önemli. İlkemiz sofralarınıza güveni ve lezzeti bir arada getirmek. Bu yüzden piliçlerimizi %100 doğal koşullarda yetiştiriyoruz. Hem de Eşme’nin bereketli coğrafyasında. Biz Gedik Piliç olarak her bir pilici, yumurtadan ilk çıktığı andan Eşme’nin sağlıklı ve doğal koşullarında sabır ve özenle yetiştirerek Türkiye’de lezzet tesis ediyoruz.

Helal Kesim

Bize olan güveninizin kaynağı, size verdiğimiz güvencedir. Gedik Piliç’te tüm kesim işlemleri İslami usullere göre yapılır. Hangi şekilde olursa olsun, kanatlı kesimine mekanik bıçakla izin verilmez. Tesisin üretim hacmine uygun olacak şekilde, kasaplar vasıtasıyla elle kesim yapılır.

Son Teknoloji

Türkiye’ye lezzet yetiştirmek herkesin harcı değil. Sağlığınız ve damak zevkiniz için çalışırken zamanla yarışıyoruz. Bunun için teknolojinin nimetlerinden de faydalanıyoruz. 150 dönümde 45 bin metrekarelik kapalı alanda kurduğunuz tam entegre tesisimizde son teknolojiyi kullanıyoruz. Piliçlerimizin kesim işleminden önce stresten arındırılması için 3 bin metrekarelik dinlenme tesisine sahibiz. En hijyenik koşullara sahip 21 bin metrekarelik kesimhanemiz var. Kesim işleminden sonra 6 kilometrelik soğutma hattında ilerleyen ürünlerimizin vücut ısılarını 2 dereceye kadar düşürüyoruz. 3 saat süren bu yolculuk sonunda ürünlerimizi ağırlığı ve kalitesine göre hiç insan eli değmeden yönlendiriyor ve sınıflandırıyoruz. Ürünlerimizin soğutulması tamamen bilgisayar kontrolünde oluyor. Doğal lezzetin sofralarınıza ulaşana kadar korunabilmesi için ürünlerimizi, frigofirik araçlarla ihtiyaç duyulan soğukluk korunarak bayilere ulaştırıyoruz

Geniş Ürün Yelpazesi

PİLİÇ ETİ GRUBU
Tavuk eti mutfağımızın baş tacı, yemeklerimizin vazgeçilmezi. Aşçılık hünerinizi yüzlerce çeşit yemekte göstermeniz için sizlere tavuk etinin bütün çeşitlerini sunuyoruz. Maharetli hanımlarımız, başta bütün piliç olmak üzere, but, kanat, göğüs grubu ürünleriyle en lezzetli yemeklere imza atıyor. Ayrıca damak zevkine düşkün tüketicilerimiz, sakatat grubu ürünleri ve soslu ürünlerle sofralarda harikalar yaratıyor.

EKSPRES LEZZETLER
Gedik Piliç’in meşhur mu meşhur kadınbudu köftesi ile ne iyi gider? Tabii ki sofralarımızın olmazsa olmazı patates salatası! Pratik hazırlanışıyla kolaylık sağlayan Gedik Piliç Kadınbudu Köfte’yi ister güzel bir akşam yemeği için ister misafirlerinize ikram etmek için hazırlayabilirsiniz! Afiyet olsun.

Ayrıca

Tavuk etinin doymamış yağ asidi miktarı, kırmızı ete oranla daha fazla. Koroner kalp hastalıklarından korunmanın en önemli yolu ise doymuş yağ asitlerince zengin gıdaların tüketiminden kaçınmak. Tavuk eti, doymamış yağ asitlerince zengin ve kolesterol bakımından da fakir olduğu için kalp-damar hastalıklarının önlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Protein ve yağ içeriği açısından önemli avantaja sahip olan tavuk eti, özellikle fosfor ve B2,B6,B12 grubu vitaminlerce de oldukça zengindir. Enerji değerinin düşük olması, liflerinin kısalığından dolayı kolay çiğnenebilir ve sindirilebilir olması, tavuk etini, çocuk ve yaşlılar dahil herkes için önemli bir besin kaynağı haline getiriyor.